Jak dobrze wybrać dekoracje weselne

Mnóstwo par młodych rozpoczyna od dobrania odcienia panującego na własnym przyjęciu. Na przykład dobierając odcień złoty starają się go umieścić na zaproszeniach, wydrukach ślubnych (winietki, menu) lub w ubiorze przez biżuterię, buty natomiast choćby skarpetki oraz muchę czy krawat. Każda spośród panien młodych obserwuje inspiracje ślubne, jakie ułatwią jej w wybraniu dobrego kierunku. Należałoby zwrócić uwagę czy w miejscu własnego przyjęcia weselnego jest florystka, jaka robi kompozycje ze świeżych kwiatów. Jak wybierać nowoczesne dekoracje weselne?

Ozdoby ślubne zawsze dobieraj do pomieszczenia

To rada, jakiej zawsze należy się trzymać. Należałoby pamiętać o tym, iż rustykalne dekoracje nijak będą pasować do pałacowych pomieszczeń, natomiast styl glamour będzie wyglądał trochę osobliwie w starej stodole. Ozdoby ślubne zawsze powinny być dopasowane do powierzchni, w jakiej odbywa się wesele. Podkreślać jego plusy, opcjonalnie odwracać uwagę od mankamentów. Choćby jeżeli decydujecie się na pomoc profesjonalistów, należałoby opowiedzieć im o własnych wymaganiach oraz dobranym stylu wesela.

Ozdoba sali weselnej w stylu rustykalnym

Ozdoby ślubne w stylu rustykalnym to przede wszystkim te kojarzące się z minimalizmem, prostotą oraz powrotem do natury. Ważne jest, by dekoracje ślubne zrobione były z naturalnych elementów przede wszystkim drewna oraz szkła. Pośród rustykalnych ozdób sali weselnej rządzą plastry drewna, jutowe obrusy, świeczki w szklanych słoikach, drewniane krzesła pary młodej oraz gości i ścianka weselna.

Tradycyjna ozdoba – zawsze na czasie

Estetyczne róże dobrze sprawdzają się w dowolnej klasycznej ozdobie sali. Jeżeli chodzi o ich barwę, zwykle są stosowane czerwone i różowe kwiatki, jakie jednocześnie wyrażają uczucie miłości. Należałoby podkreślić, iż sama róża również jest przedstawiana jako znak namiętności. Ozdoby ślubne mogą występować na stołach, krzesłach, natomiast choćby dookoła parkietu – w zależności od preferencji przyszłych małżonków. Odpowiednio skorzystać z pomocy doświadczonych florystów, jacy specjalizują się oczywiście w dekorowaniu sal weselnych.

Pasje pary młodej

Motyw weselny można również dobrać w oparciu o wspólne pasje oraz zainteresowania, jakie połączyły Parę Młodą. Ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia. Jednakowo dobrze można postawić na wspólne upodobanie do kuchni włosek czy do spacerów z psem. W zasadzie z wszystkiego przy dobrej dawce wyobraźni da się wyczarować niezwykły motyw przewodni. Dobrym pomysłem jest również zintegrowanie dwóch, z pozoru innych motywów, jakie wyróżniają Pannę Młodą oraz Pana Młodego.